Yükleniyor...
Hoşgeldin Ziyaretçi !
Kayıt olun veya Giriş yapın

 
Konuyu Oyla:
 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Forum Kuralları
Konu Görünümü | Tam Görünüm
dersimizarapca
Site Kurucusu
Pasif
 • Konu : 306
 • Mesaj : 320
 • Üyelik : 12.05.2014
 • Uyarı :
 • Rep : 0


******
Admin Grubu
 • Memleketi : Kayseri
 • Cinsiyeti : Bay
Yorum: #1
Forum Kuralları

FORUM KURALLARI

1- Forumda başka bir kullanıcı ismine benzeyen ve bu yolla karışıklık yaratmaya yönelik; aşağılayıcı, kaba, küfürlü, örf ve adetlere aykırı, müstehcen, siyasi, ideolojik kullanıcı isimleri kullanmak yasaktır.

2- Forumda yasalara yada uluslararası kanunlara, antlaşmalara, tüzüklere, içtihatlara aykırı; kurum ya da şahısların kişiliklerine hakaret edici, aşağılayıcı, alaycı, tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, huzursuzluk çıkarmaya yönelik; din, dil, ırk veya cinsiyet ayrımına yönelik düşünceler barındıran iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser veya alaycı davranışlar sergilemek; tartışmayı diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara ulaştırmak yasaktır.

3- Forumda siyasi, dini, ırkçı propaganda içeren yazı yazmak, video paylasmak yasaktır.

4- Foruma kişi, kurum, kuruluşlar hakkında; gerçekliği ispatlanmamış, dedikodu, karalama veya tek yönlü propaganda içerikli mesajlar yazmak yasaktır.

5- Kişisel anlaşmazlıkların forum ortamına taşınması veya forumun "x bu mesajı oku" şeklindeki mesajlarla bireysel haberleşme amacıyla kullanılması yasaktır. Bireysel haberleşme için özel mesajlaşma sistemini kullanınız.

6- Forumda maddi gelir sağlamaya yönelik ticari markaların reklamını yapmak yasaktır.

7- İmza kısmında kişileri ve/veya kurumları, zümreleri rencide edici, dini, siyasi, müstehcen, ırkçı materyal yazmak/kullanmak/ima etmek yasaktır. İmza kısmında grafik ve Link adresi kullanmak yasaktır.

8- Avatar olarak kişileri ve/veya kurumları, zümreleri rencide edici, dini, siyasi,bayrak, müstehcen veya ırkçı içerikli grafikler kullanılamaz. Avatarınızın boyutu 120x100 pixelden büyük olamaz. Avatarın uzantısı sadece .jpg ya da .gif olabilir.

9- Forumda bir başlık yöneticiler tarafından kilitlenmiş ise, o konuyu devam ettirmek için yeni bir konu açmak yasaktır.

10- Başlıkları güncel tutmak veya ilgi çekmek için içeriksiz (spam) mesajlar atmak yasaktır.MSN Mail Adresi ve website adresleri vermek yasaktır.

11- Ait olmadığı forum kategorisinde açılan tartışma konuları/anketler forum kurallarına aykırıdır. Bu konular yöneticiler tarafından uygun forum kategorisine taşınır.

12-Halen tartışılmakta olan bir konu hakkında yeni bir başlık açmak, başlık kirliliği yaratmak ve karışıklığa yol açmak yasaktır. Aynı konu hakkında açılan başlıklardan yönetici insiyatifine bağlı olarak en popüler ya da açılma tarihi en eski olan dışındakiler kilitlenir.

13- Aynı kişinin farklı kullanıcı isimleriyle, farklı kişilermiş gibi foruma yazı yazması yasaktır. Kullanıcı ismini değiştirmek isteyen kişiler yeniden kayıt olabilir, fakat eski ismini kullanmayı bırakmak zorundadır.

14- Bu kuralları ihlal eden kullanıcılar yöneticiler tarafından uyarılır.
Aynı kullanıcı ikinci kez uyarı aldığında yöneticiler tarafından belirlenen bir süre (Moderatörün insiyatifine baglı) forumdan uzaklaştırılır.
Üçüncü uyarıda forumdan süresiz uzaklaştırılır.

15- Forumdan uzaklaştırılan/banlanan kullanıcıların yeni bir kullanıcı adı ile kayıt olarak foruma yeniden katılmaya çalışması yasaktır.

16- Forum yöneticileri ve moderatörler tarafından yapılan uyarılara tüm forum üyeleri uymak zorundadır.

17- Forumda herkes eşittir.Moderatör-user arası hak ayrımı yoktur. Herkes aynı kurallara uymak zorundadır.

18- Forumda yazılan mesajlardan sadece yazan kişi sorumludur. dersimizarapca.net Yönetimi bu konuda herhangi bir hukuki sorumluluk kabul etmez.

19- Forumun işleyişi ve forum kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek forum yöneticilerinin görevi değildir. Üye olan herkes bu şartları okumuş ve kurallara riayet etmeyi kabul etmiş sayılır. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerinde saklıdır. Yeni kurallar eklendiği tarihten itibaren geçerlidir ve geriye yürümez.

20. Pm yoluyla üyelere küfür etmek veya sarkıntılıkta bulunmak, rahatsız etmek yasaktır. Bunu yapan uyarılmaksızın süresiz banlanacaktır.

21.Yöneticilerin uyarılarını dikkate almayanlar duruma göre süreli veya süresiz uzaklaştırılacaktır... O nedenle yöneticilerle forum içinde tartışmak yasaktır... Eleştiri sınırları içerisinde forumu veya yönetimini eleştirebilirsiniz. Ancak başka maksatlarla bunu yaptığınıza karar verilirse forumdan süreli yada süresiz uzaklaştırılırsınız.

22.Foruma üye olduktan sonra nick değişimi kesinlikle yapılmaz. Bu nedenle üye olurken iyi düşünün öyle nick alın...

23.Hiçbir şekilde biz gerekli görmedikçe üyelik sildirme durumunuz olamaz. Site içeriğini bilmiyordum yanlışlıkla üye oldum gibisinden kimse boş yere mesaj yazip üyelik silmemizi beklemesin...
14.05.2014 20:47
Alıntı ❞

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi
İletişim | Dersimiz Arapça | Yukarı Git | İçeriğe Git | Arşiv | RSS ♥
Dersimiz Arapça ✦ Arapça dersleri,Arapça eğitimi,Arapça öğreniyorum
Türkçe Çeviri: MyBBGrup
Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group